Основните принципи на лосарството

Основните принципи на лосарството

Основните принципи на лосарството

Blog Article



Засаждането на лозите може да се извършва през есента и през пролетта. Установено е, че при есенното засаждане се получава по-висок процент на прихващане и по-силен растеж на лозите през първата година, разказват пред Агрозона специалисти от Института по лозарство и винарство в Плевен.

Италија е најголем производител на вино во светот, а еве на кое место е Македонија

Целта му е предварително да се преборим със зимните яйца на вредителите, преди да са се събудили и активизирали.

Широко внедрените в практиката цинебни препарати се оказа, че стимулират развитието на брашнестата мана, която за кратко време се разпространи, освен в районите на Черно море и Дунава, така и в цялата страна.

Покрај теоретскиот дел, значаен дел од процесот на студирање се заснова врз практични активности во областите на овоштарство, лозарство и производство на вино.

Климатичните аномалии и променящите се потребителски нагласи се отразяват тежко на винопроизводителите, като някои дори не са в състояние да поддържат винарните си работещи.

Неделчев (агротехника и ампелография), К. Д. Стоев (физиология на лозата), М. Кондарев (селекция и агротехника).

Примерите и информацията в тази статия или секция се ограничават само до България, а не представят общовалидното световно понятие.

Изглед Направи сметка Најава Лични алатки Направи сметка

Во калнедарот на лозарот спаѓаат изучувањето на грозјата лозарство кои се берат и се пренесуваат до винаријата, кастрење на лозници зимно време, орање на почвата за нејзино растресување и откривање на основата на лозниците, нивно процветување и цветање и кастрење на лозниците за добивање на грозје летно време. Лозарите не се винари бидејќи тие не ги прозиведуваат вината, туку само го надгледуваат и изучуваат процесот на растење.

Германија предлага засилени проверки на социјалните мрежи кај кандидатите за шенген-виза

С оглед на това, че се очаква сушата и по-високите от обикновено температури да стават все по-интензивни заради климатичните промени, някои производители се опитват да намерят креативни решения, надявайки се да намалят използването на вода.

Базата разполага със сортимент от листопадни и нелистопадни тропични и субтропични видове.

Лозарството в България – състояние, перспективи и фитосанитарни проблеми

Report this page